O nás

Strategický partner pro výstavbu telekomunikační infrastruktury a datových center

Complete service powerful solution


Kdo jsme

Jsme obchodní společností s více než 25letou tradicí na českém a slovenském trhu. Nabízíme široké portfolio produktů pro výstavbu telekomunikačních sítí, datových sítí a datových center. Naše aktivity jsou zastřešeny obchodním týmem, který svou odborností a individuálním přístupem dokáže nabídnout optimální řešení Vašich projektů v oblastech Bezdrátových sítí (RF), Optických sítí (FO), Napájení a Dat (P&D).

Mezi naše zákazníky patří telekomunikační operátoři, provozovatelé datových center, společnosti zajišťující dopravní a energetickou infrastrukturu.

  • Spokojený zákazník – naší prioritou je spokojenost zákazníků s kvalitou poskytovaných služeb a námi dodávaných řešení a produktů.
  • Silné partnerství – spolupracujeme s nejvýznamnějšími výrobci na poli telekomunikací, jejichž technologie a inovace přinášíme na český a slovenský trh.
  • Moderní komunikace – naše produkty jsou základními stavebními kameny moderních telekomunikačních sítí FTTx/5G a datových center.
  • Kvalita, transparentnost a společenská odpovědnost – dbáme na dodržování pracovních postupů, na bezpečné nakládání s daty našich partnerů i na ohleduplnost k životnímu prostředí, což dokládáme pravidelnou ISO certifikací.

Šíře produktového portfolia

Nabízené produkty z oblastí Bezdrátových sítí (RF), Optických sítí (FO) i Napájení a Data P&D se vzájemně doplňují a díky tomu se obchodní tým může orientovat na komplexnost řešení a nabídnout zajištění ucelené dodávky prvků pasivní infrastruktury vašich telekomunikačních sítí a datových center včetně řešení kritického napájení.

Řešení

Ve spolupráci s našimi dodavateli nabízíme ucelená řešení pro konkrétní aplikace.

Individuální přístup

Pro úspěch Vašich projektů jsme připraveni navrhnout individualizované řešení a zakázkovou úpravu námi dodávaných produktů.

Zajišťujeme profesionální a kompletní služby

Zajišťujeme profesionální služby související s výběrem, skladováním, dodávkou, správnou instalací a použitím dodávaných produktů.

Náš vyškolený tým obchodních a produktových manažerů Vám zajistí výběr vhodného řešení, produktů pro realizaci Vašich projektů. Poradíme a pomůžeme Vám s instalací a případně s následným servisem.

Zajišťujeme kompletní logistický servis. Díky rozsáhlým skladovacím plochám, vlastní mechanizaci a silnému logistickému týmu jsme schopni zabezpečit Vaše dodávky na klíč, včetně přípravy konkrétních kabelových délek.

  • Produktová a projektová podpora
  • Komplexní logistika
  • Servisní podpora

Historie

Naše společnost KABEL TRADE Praha byla založena v roce 1997 s cílem poskytovat služby v oblasti dodávek kabelů a příslušenství pro rozvody kabelové televize, TV a FM vysílání a datové sítě LAN.

Již v následujícím roce jsme však získali i první zakázky z oblasti rozvíjejících se mobilních komunikací, kde prvním partnerem v našich aktivitách byla společnost Eurotel. Mobilní komunikace a zejména pak oblast anténních systémů byly klíčové pro další rozvoj společnosti.

Úspěšná spolupráce byla následně navázána se společnostmi Oskar a Radiomobil. Společnost úspěšně rozšiřovala své aktivity a expandovala na slovenský trh, kde se podařilo získat zakázky pro společnost Globtel, a to nejen v oblasti mobilních komunikací, ale i v rámci výstavby optických sítí, které nabývaly na stále větším významu ve světě telekomunikací.
Abychom se mohli považovat za skutečně komplexního dodavatele pro výstavbu komunikační infrastruktury, doplňovali jsme naše portfolio o produkty určené pro použití v technologických místnostech síťové infrastruktury i datových centrech.
V období transformace a globalizace telekomunikačního trhu využila naše společnost získaných zkušeností a rozsahu služeb a úspěšně navázala spolupráci s nástupci výše zmíněných telekomunikačních operátorů, mezi něž se řadí O2, CETIN, T-Mobile, Slovak Telekom, Vodafone a Orange.

V roce 2022 jsme oslavili 25 let od vzniku společnosti, věříme, že nadále budeme schopni přinášet společně s našimi partnery na český i slovenský trh inovativní produkty a řešení, které pomohou našim zákazníkům obstát v konkurenčním prostředí místního i mezinárodního trhu.