Budoucnost komunikace v tunelech - 5G vyzařovací kabel

Datum: 7.10.2020
obrázek
S rozvojem mobilních sítí páté generace, se zvyšují nároky pasivních RF komponentů mobilních bezdrátových sítí a to zejména na šířku frekvenčního spektra.

Náš partner firma Radio Frequency Systems GmbH (RFS) vyvinul „5G“ vyzařovací kabel RLKX114-50, umožňující distribuci RF signálu v nadstandardně širokém rozsahu 75 až 3800 MHz. Díky unikátní RFS technologii potlačení módů, je oproti kabelům obdobného typu, výrazně menší narušení pracovního pásma rezonančními stop bandy. V celém rozsahu je stop band pouze jeden (nejsou zde obsaženy stop bandy v rozsahu 610 až 3800 MHz což je rozsah využívaný mobilními operátory). Kabel je tedy nezávislý na provozovaných službách a „futureproof“. Z hlediska používaných frekvencí, není problém měnit konfiguraci služeb za provozu, dle aktuálních potřeb poskytovatele.

Volba typu opláštění (JFN, JFL nebo CPR) určuje možnost použití kabelu RLKX114-50 v souvislosti požadavcích požární bezpečnost. Opláštění typu CPR, splňuje přísné požadavky třídy reakce na oheň B2ca s1b d0 a1, je tedy vhodné pro prostory, jako jsou silniční a železniční tunely, kolektory, únikové cesty v budovách aj., které podléhají nejvyšším bezpečnostním kritériím.