KTP a RFS představují antény pro základnové stanice připravené na 5G

Datum: 27.9.2019
obrázek
Špičkové 5G antény vyvinuté společností Radio Frequency Systems (RFS) budou brzy spojovat lidi, stroje a zařízení spolehlivěji a rychleji než kdykoli předtím, především díky společnosti ANSYS (NASDAQ: ANSS).

Přechod na simulační standard ANSYSu umožňuje technikům z RFS zkrátit čas simulace ze čtyř dnů na jednu hodinu. Díky tomu se antény budou moci dostat rychleji na trh a umožnit tak rychlejší globální implementaci  5G sítí.

Designéři antén musí uspokojit 5G standardy, vyhovět různým požadavkům od operátorů a regulátorů jednotlivých zemí. Navíc je stále nutné integrovat podporu pro sítě 4G a 3G. Tyto specifikace dohromady vytvářejí stovky možných designů antén. Stovky tisíc těchto antén budou připevňovány na věže a střechy domů – zajištující maximální celosvětové pokrytí pro uživatele.

ANSYS pomáhá designerům antén z RFS, rychleji vytvářet varianty pro více frekvenčních pásem. Zautomatizované simulace rychle ověřují funkčnost nových designů a redukují počet prototypů a opakování měření. Společně s ANSYSem je RFS schopno provádět simulace při obrovské rychlosti a ve velké škále. To rozšiřuje možnosti designerů, aby mohli efektivně vylepšovat a optimalizovat výkonnost 5G antén.

„Přechod designu antén ze 4G na 5G je obrovský technologický skok a vytváří velkou poptávku pro rozvoj hardwaru. Naše týmy jsou motivovány k tomu, aby konceptualizovali nové designy rychleji než kdy dřív, abychom mohli garantovat kvalitu služeb, což je naše nejdůležitější měřítko při práci s komunikačními systémy,“ André Doll, chief technology officer v RFS.

„Požadavky na 5G se již posunuly za fixed beams (fixní paprsky) a off-the-shell (se standardizovaným výrobním systémem) antén. Další generace bezdrátových technologií bude totiž vyžadovat signal and beam tracking (sledování signálu a paprsku), toto se značně promítne do složitosti designu RF sítí. Pomocí platformy ANSYS se bylo RFS schopno vypořádat se změnami ve směru paprsku a pohyblivosti, přičemž záření antény zůstalo nezměněno. Výsledkem je obrovské zrychlení vývoje našich vysoce spolehlivých 5G antén, které budou brzy dodávat maximální aktivní pokrytí pro bezdrátové uživatele po celém světě.

„Společně s ANSYSem, vytváří RFS 5G antény, které budou umožňovat globální komunikaci v 5G sítích. Budou dodávat připojení k aplikacím s bezkonkurenční rychlostí a spolehlivostí v rozmezí od chytrých telefonů, až po samo řídící auta“, řekl Sudhir Sharma, global industry director, high tech, ANSYS. „ANSYS efektivně umožňuje RFS, aby si našli optimální design antén, redukovali fyzický počet prototypů a vyhověli požadavkům trhu na dodržování požadovaných lhůt“.